Informace pro přednášející

Cestujete a chcete se o své zážitky podělit s ostatními v našem cestovatelském klubu a čajovně? Pak jsme jedině rádi a s radostí obohatíme vaše vyprávění chuťovým zážitkem! Přednášet můžete veřejně pro všechny se zájmem o váš příběh, tak také soukromě pro vaše přátele cestovatele i necestovatele.

Veřejná přednáška v Oriental Lounge

Aktuální informace o počtu hostů vzhledem k aktuálním nařízení vlády o zamezení šíření koronaviru: kapacita upravena pro max. 25 lidí.

Naše čajovna nabízí cestováním prodchnutý prostor s technickým zázemím v podobě projektoru, plátna nebo velké televize. Kapacita prostoru je cca 30 až 40 míst v závislosti na uzpůsobení sezení. Základní (doporučované) vstupné je stanovené na 90,- (případně se lze domluvit na jiné částce). V rámci vstupného od nás dostanete 65 % z vybrané částky. Zbylých 35 % jsou režie na poplatky za prodej vstupenek a DPH. Při 40 obsazených místech to je min. 2340,-. V případě nenaplnění kapacity čajovny garantujeme přednášejícícmu honorář ve výši 1200,-. S každým přednášejícím bude předem sepsána smlouva o řečnickém výkonu. Honorář vyplatíme u živnostníků na základě faktury a u fyzických osob výdajovým dokladem a to buď v hotovosti, nebo převodem po ukončení výkonu. Případnou daň z přijatého honoráře si přednášející přiznává sám u příslušného úřadu. Přednášku je možné naplánovat vždy v odpoledních hodinách ve dnech pondělí až čtvrtek s ukončením nejpozději o 21. hodině. Po předchozí domluvě vaši přednášku rádi tematicky obohatíme např. degustací čajů nebo tradičním jídlem / nápojem. Z vaší strany budeme potřebovat k propagaci přednášky její název, popis a několik vámi pořízených fotografií. V rámci propagace bude událost vyvěšena na našich FB a webových stránkách, na portálu ostravainfo.cz, kudyznudy.cz a v rámci možnosti on-line nákupu lístku také na portálu smsticket.cz. Veškeré náklady spojené s výše uvedenou propagací a odvod DPH jdou za námi.

Aktuální nabídka přednášek v prodeji na: www.smsticket.cz

Soukromá přednáška v Oriental Lounge

Rádi vám nabídneme prostory čajovny a technické zázemí pro uskutečnění soukromé přednášky pro váš okruh přátel a známých. Podmínkou pro uskutečnění takovéto přednášky je minimální výše útraty, která činí 2500,- s DPH. Není totiž možné z naší strany zarezervovat celý prostor a obsluhu pro několik přátel při popíjení konvičky čaje. Pokud bude výše vaší útraty nižší, bude nutné částku po skončení přednášky doplatit.

Zdarma se u nás můžete domluvit na zpřístupnění technického zázemí pro promítání fotografií a videí z cest přátelům a známým, pokud nebudete potřebovat rezervovat celý prostor a vše proběhne v rámci naší běžné otevírací doby.

Domluvit si přednášku můžete zprávou na e-mail: lounge@oriental.cz nebo telefonicky na čísle: 777 788 872.

Oriental lounge příspěvek - Informace pro přednášející, obrázek č.10
Oriental lounge příspěvek - Informace pro přednášející, obrázek č.11

Tomáš Grim

Tomáš Grim procestoval přes 70 zemí všech 7 kontinentů a na cestách strávil téměř 7 let. Má za sebou stovky článků, mediálních vystoupení a veřejných promítání. Je aktivním birderem (ptáčkařem). V tomto koníčku drží český národní rekord – pozoroval přes 4 000 ptačích druhů, a za „propagaci a popularizaci české ornitologie u nás i ve světě“ získal cenu ČSO. Jeho práce má ohlas v našich i zahraničních médiích. Je např. autorem „pivního výzkumu“, který se stal asi nejznámějším – a skoro nejméně citovaným ;) – českým ekologickým odborným článkem, včetně nominace na Ig Nobelovu cenu.

Více informací o cestovateli na webu www.tomasgrim.com/ nebo Facebooku www.facebook.com/tomas.grim.9440

Oriental lounge příspěvek - Tomáš Grim, obrázek č.3
Oriental lounge příspěvek - Tomáš Grim, obrázek č.4

Ruben Lang - Křížem krážem Islandem

Ruben Lang procestoval tento magický ostrov všemi směry a stovky míst zaznačil na vlastní mapě. Na jeho cestovatelských přednáškách nejenže uvidíte na fotografiích množství úžasných míst, ze kterých na vás dýchne divokost islandské přírody, ale zároveň se dozvíte nesčetně zajímavých informací, které vám pomohou při plánování vlastní cesty na Island. Více informací o jeho cestách na Island najdete na webu Křížem křážem Islandem nebo na Facebooku.

Oriental lounge příspěvek - Ruben Lang - Křížem krážem Islandem, obrázek č.2
Oriental lounge příspěvek - Ruben Lang - Křížem krážem Islandem, obrázek č.3

Jaroslav Pavlíček

V roce 1963 odešel Jaroslov pavlíček z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze do Vysokých Tater, kde pracoval dalších deset let jako nosič na Téryho chatě s nákladem 65 kg při každém výstupu.

V roce 1980 byl členem polské expedice na Mount Everest, která dosáhla vrcholu jako vůbec první výprava v zimě. Se svým kolegou dvakrát přešel Aljašku, pokaždé za 20 dní. Posléze přešel s polárníky Vladimírem Weignerem a Miroslavem Jakešem Grónsko – cesta trvala 41 dní nečekaně těžkého pochodu a další dva dny plavby na moři. V roce 1987 se poprvé vydal do Antarktidy hledat místo pro českou základnu a po složitém čtyřměsíčním hledání zvolil za místo pro stanici odledněnou oázu na Nelsonově ostrově v souostroví Jižní Shetlandy. Stanice se nazývá Eco-Nelson.

Pavlíček má zásadu používat osvědčenou výbavu, kdy jednoduché považuje za spolehlivější než moderní a složité. Nepoužívá GPS navigaci, ani spojení s civilizací pomocí vysílačky. Vždy je odkázán na sebe a své spolucestovatele s heslem: „Kdo chce jít, jde!“

Oriental lounge příspěvek - Jaroslav Pavlíček, obrázek č.4
Oriental lounge příspěvek - Jaroslav Pavlíček, obrázek č.5

Travelwithus - Deny & Carol

Dvě holky, které se v 19 letech rozhodly poznat svět a přesvědčit ostatní, především mladé lidi, že cestování není drahé a nebezpečné. Předtím o tom musely přesvědčit hlavně své rodiče, kteří nejsou příliš zcestovalí a všude kolem nás dodnes vidí války, krádeže nebo únosy. Cestování propojují i se sociální tématikou, kterou studují na Vyšší odborné škole. Na cestách sledují sociální situaci lidí nebo např. finanční poměry. O svých cestách pořádají přednášky a besedy napříč republikou, fotografie sdílí na Instagramu a také píší články na e-magazín. Více o jejich cestách ne webu travelwithus123.com a nebo instagramu www.instagram.com/travelwithus123

Oriental lounge příspěvek - Travelwithus - Deny & Carol, obrázek č.2
Oriental lounge příspěvek - Travelwithus - Deny & Carol, obrázek č.3

Telefon Oriental Lounge
Email Oriental Lounge
Otevírací doba Oriental Lounge
Logo Tripadvisor - Oriental Lounge
Logo Facebook - Oriental Lounge
Logo Instagram - Oriental Lounge