Informace pro přednášející

Cestujete a chcete se o své zážitky podělit s ostatními v našem cestovatelském klubu a čajovně? Pak jsme jedině rádi a s radostí obohatíme vaše vyprávění chuťovým zážitkem! Přednášet můžete veřejně pro všechny se zájmem o váš příběh, tak také soukromě pro vaše přátele cestovatele i necestovatele.

Veřejná přednáška v Oriental Lounge

Naše čajovna nabízí cestováním prodchnutý prostor s technickým zázemím v podobě projektoru, plátna nebo velké televize. Kapacita prostoru je cca 30 až 40 míst v závislosti na uzpůsobení sezení. Základní (doporučované) vstupné je stanovené na 90,- (případně se lze domluvit na jiné částce). V rámci vstupného od nás dostanete 65 % z vybrané částky. Zbylých 35 % jsou režie na poplatky za prodej vstupenek a DPH. Při 40 obsazených místech to je min. 2340,-. V případě nenaplnění kapacity čajovny garantujeme přednášejícícmu honorář ve výši 1200,-. S každým přednášejícím bude předem sepsána smlouva o řečnickém výkonu. Honorář vyplatíme u živnostníků na základě faktury a u fyzických osob výdajovým dokladem a to buď v hotovosti, nebo převodem po ukončení výkonu. Případnou daň z přijatého honoráře si přednášející přiznává sám u příslušného úřadu. Přednášku je možné naplánovat vždy v odpoledních hodinách ve dnech pondělí až čtvrtek s ukončením nejpozději o 21. hodině. Po předchozí domluvě vaši přednášku rádi tematicky obohatíme např. degustací čajů nebo tradičním jídlem / nápojem. Z vaší strany budeme potřebovat k propagaci přednášky její název, popis a několik vámi pořízených fotografií. V rámci propagace bude událost vyvěšena na našich FB a webových stránkách, na portálu ostravainfo.cz, kudyznudy.cz a v rámci možnosti on-line nákupu lístku také na portálu smsticket.cz. Veškeré náklady spojené s výše uvedenou propagací a odvod DPH jdou za námi.

Aktuální nabídka přednášek v prodeji na: www.smsticket.cz

Soukromá přednáška v Oriental Lounge

Rádi vám nabídneme prostory čajovny a technické zázemí pro uskutečnění soukromé přednášky pro váš okruh přátel a známých. Podmínkou pro uskutečnění takovéto přednášky je minimální výše útraty, která činí 2500,- s DPH. Není totiž možné z naší strany zarezervovat celý prostor a obsluhu pro několik přátel při popíjení konvičky čaje. Pokud bude výše vaší útraty nižší, bude nutné částku po skončení přednášky doplatit.

Zdarma se u nás můžete domluvit na zpřístupnění technického zázemí pro promítání fotografií a videí z cest přátelům a známým, pokud nebudete potřebovat rezervovat celý prostor a vše proběhne v rámci naší běžné otevírací doby.

Domluvit si přednášku můžete zprávou na e-mail: lounge@oriental.cz nebo telefonicky na čísle: 777 788 872.

Oriental lounge příspěvek - Informace pro přednášející, obrázek č.9
Oriental lounge příspěvek - Informace pro přednášející, obrázek č.10

Travelwithus - Deny & Carol

Dvě holky, které se v 19 letech rozhodly poznat svět a přesvědčit ostatní, především mladé lidi, že cestování není drahé a nebezpečné. Předtím o tom musely přesvědčit hlavně své rodiče, kteří nejsou příliš zcestovalí a všude kolem nás dodnes vidí války, krádeže nebo únosy. Cestování propojují i se sociální tématikou, kterou studují na Vyšší odborné škole. Na cestách sledují sociální situaci lidí nebo např. finanční poměry. O svých cestách pořádají přednášky a besedy napříč republikou, fotografie sdílí na Instagramu a také píší články na e-magazín. Více o jejich cestách ne webu travelwithus123.com a nebo instagramu www.instagram.com/travelwithus123

Oriental lounge příspěvek - Travelwithus - Deny & Carol, obrázek č.2
Oriental lounge příspěvek - Travelwithus - Deny & Carol, obrázek č.3

Hana Machalová - Do světa

Hana Machalová boří mýty o tom, že cestování je drahé, časově náročné a nebezpečné. Vede populární přednášky na téma levného cestování po celé České republice a dodává kuráž lidem, kterým brání překážky běžného života v plnění jejich cestovatelských snů. Na facebookových stránkách www.facebook.com/snadnodosveta a webu www.hanamachalova.cz inspiruje svými cestami tisíce sledovatelů. Přitom sama autorka ideální podmínky pro cestování rozhodně nemá – stejně jako většina z nás. Rozhodně si ale nemyslí, že cestování po světě je určeno výhradně mladým, svobodným bez závazků, kteří mají spoustu času a/nebo peněz. Přesvědčí vás, že cestování je tu pro všechny bez rozdílu.

Oriental lounge příspěvek - Hana Machalová - Do světa, obrázek č.2
Oriental lounge příspěvek - Hana Machalová - Do světa, obrázek č.3

Michal Štěpánek - Štěpy na cestách

Cestovatel pocházející z malebného městečka v podhůří Beskyd, z Valašského Meziříčí. Chtělo by se říci, že už tahle informace vysvětluje jeho kladný vztah k horám a všemu okolo. Po kopcích však začal pravidelně šlapat až později a v roce 2013 se poporvé podíval za hranice Evropy. Tato cesta byla natolik inspirativní a zajímavá, že si dojmy a pocity z ní nechtěl nechávat jen tak pro sebe - což dalo vzniknout nápadu na pořádání cestovatelských přednášek, který funguje už bezmála 7 let. Více informaci najdete na webu: www.stepynacestach.cz a Facebooku: fb.com/stepynacestach/

Oriental lounge příspěvek - Michal Štěpánek - Štěpy na cestách, obrázek č.2

Oriental lounge příspěvek - Michal Štěpánek - Štěpy na cestách, obrázek č.4


Martin Gregor a Michal Franc - S Jawou na cestách

Oba je spojuje vášeň pro staré motocykly a cestování. To je dalo dohromady a díky Martinovi vznikl projekt „S JAWOU NA CESTÁCH”. Od roku 2014 brázdí silnice evropských států a měst. Koupali se v 5 mořích, mají projeto 25 států a přes 35 000 kilometrů. Aby cestování neměli tak jednoduché, jako dopravní prostředky zvolili padesátky od Jawy, prostě fichtly. Jawu 21 Pionýr a Jawu 23 Mustang. Více se dozvíte na webu https://sjawounacestach.cz/.

Oriental lounge příspěvek - Martin Gregor a Michal Franc - S Jawou na cestách, obrázek č.2
Oriental lounge příspěvek - Martin Gregor a Michal Franc - S Jawou na cestách, obrázek č.3


Telefon Oriental Lounge
Email Oriental Lounge
Otevírací doba Oriental Lounge
Logo Tripadvisor - Oriental Lounge
Logo Facebook - Oriental Lounge
Logo Instagram - Oriental Lounge