O nás

Oriental Lounge představuje čajovnu a cestovatelský klub, kde vám vedle tradiční přípravy čajů celého světa nabídneme pohled do současné čajové gastronomie zahrnující čajové drinky a párování čaje s jídlem. Je také místem, kde vám zprostředkujeme naše zážitky z cestování doplněné ochutnávkami, a které můžete využít k pozvání přátel a vyprávění o vašich zážitcích z cest po celém světě.

Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.2

Tradiční příprava čaje

Čaj má za sebou bohatou a pestrou historii. Je nápojem nejen vysoké hodnoty, ale také nekonečného spektra chutí, vůní a možností příprav. Ačkoliv není náročné si doma zalít čajové lístky horkou vodou a zakrátko si vychutnávat připravený nálev, vyplatí se poznat čaj a jeho variabilitu v podobě tradiční přípravy zahrnující nejen původní receptury, ale také např. popíjení čaje z originálního čajového náčiní.

Moderní čajová gastronomie

Současný svět s čajem doslova čaruje a vtiskává mu nesčetné množství nových podob. Nejvíce pozornosti se v tomto směru těší čajové nealko/alko drinky, které jsou ve světě alternativou k tvrdému alkoholu a pivu. Čaj tvoří širokou paletu benefitů pro lidský organismus a v kombinaci s dalšími složkami vytváří profesionálně vytvořený, poutavý a zdravý drink tvořící výtečnou součást každého setkání. Dalším prvkem čajové gastronomie je jeho párování s jídlem. Propojování chuťového profilu čaje s potravinami představuje poutavou a nevšední magii vedoucí k originálnímu chuťovému zážitku.

Přednášky cestovatelů a ochutnávky z našich cest

Předpokladem dokonalé prezentace zážitků z cest je velká televize, projektor a příjemné prostředí. V Oriental Lounge toto máte k dispozici a nic vám tak nebrání zprostředkovat vašim přátelům kvalitní cestovatelský zážitek. A jelikož cestování po světě zahrnuje také poznávání chutí a vůní rozličných místních nápojů, co může více umocnit atmosféru vyprávění, než současné popíjení nápoje prezentujícího navštívenou zemi? My vám do misky nalijeme čaje a nabídneme nápoje z mnoha koutů světa, které mohou vaši projekci originálně doplnit.

Aktuální nabídka přednášek v prodeji na: www.smsticket.cz

Kdo se na tom podílí

Petr Vrbata

Od roku 2013 jsem vytvářel jediný český internetový magazín zaměřený na čaj a kulturu čaje. Od roku 2015 se pracovně pohybuji v prostředí čajoven. Ústy mi proteklo pár stovek čajů a od jeho tradičních způsobů přípravy a degustování jsem se dostal až k tvorbě čajových drinků a párování čaje s jídlem. Spolupracuji s českou barmanskou asociací a její sekcí Czech Teatenders. První cestu za čajem jsem podnikl do Gruzie, kde jsem vyzkoušel ruční zpracování černého čaje a pro magazín vytvořil rozhovor se zpracovatelem čajů Avtem a následně se Shotou Bitadzem, který stojí v čele obnovy čajového průmyslu v Gruzii. Druhá cesta směřovala do švýcarské čajovny Casa del Té s přilehlou čajovou zahradou, která jednou v roce produkuje malé množství zeleného čaje ručně zpracovávaného japonskou metodou pod vedením japonského čajového mistra.

Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.17

Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.19

Jonáš Vrchovský

Od roku 1999 jsem pracoval ve vícero ostravských čajovnách jako čajmen. Po nasbírání základních dovedností z oboru klasické přípravy a podávání čaje, skladování, objednáváním čaje v rámci tuzemska jsem se stal provozním vedoucím, dnes již zaniklé, ostravské čajovny Na větrném kopci. K práci náleželo zajištění běžného provozu čajovny, tvorba speciálních a tematických nabídek, organizace kulturních akcí v čajovně, organizaci festivalového provozu čajovny. V té době jsem souběžně rovněž pracoval jako barman v dnes již legendárních ostravských podnicích U zrzavé Mary a Mirror Pub. V roce 2008 jsem nastoupil do firmy Oriental, kde je mou specializací objednávání zboží ze zahraničí, velkoobchodní nákup – prodej, dále pak školení budoucího personálu 

čajoven a shisha barů i veřejnosti. V uplynulých letech jsme v Orientalu proškolili v přípravě čaje a dýmek personál více než patnácti čajoven a podobných podniků. Součástí školení bylo v neposlední řadě i ekonomické plánovaní a designování daných podniků. Při cestách za dodavateli čaje a orientálního zboží mne zavedly cesty opakovaně do Thajska, na Bali, na čajové plantáže a výrobny čaje Tchaj-Wanu i Yunanu.

Daniel Krečmer

Historie spojená s poznáním čajů sahá až do roku 1998, kdy firma Oriental vznikala. V roce 1999 jsme vytvořili jeden z prvních eshopů s čajemi a vodními dýmkami. A moje obliba a "závislost" na pití čaje neustále rostla. V dnešní době už si nedokážu představit, že bych si denně neudělal alespoň misku čaje. Velice rád cestuji a to nejen za čajem a výrobky do všech různých koutů světa. Proto jsem se rozhodnul otevřít Oriental Lounge, kde se spojují tyto mé koníčky. Na samotném podniku jsme dělali přes rok, než jsme jej otevřeli.    

Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.27

 

Interiér

Interiér naší čajovny jsme navrhovali sami a z velké části také realizovali. Nábytek a dekorace jsou buď našimi výrobky, nebo jsou dovezené s exotických oblastí a tak můžete tak vidět jak vypadají v interiéru.   

Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.43
Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.44
Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.45
Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.46
Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.47
Oriental lounge příspěvek o nás - O nás, obrázek č.48


MapaDalší informace


Adresa

Oriental lounge

Výškovická 3085/2

Ostrava 30, 700 30

Kontakty

Vedoucí: Petr Vrbata

Mobil: 777 788 872

Email: lounge@oriental.cz

Otevírací doba

Po-Pá 10:00 - 17:30 hod


Telefon Oriental Lounge
Email Oriental Lounge
Otevírací doba Oriental Lounge
Logo Tripadvisor - Oriental Lounge
Logo Facebook - Oriental Lounge
Logo Instagram - Oriental Lounge