Čeká nás večer prodchnutý nejen poutavým vyprávěním o zážitcích z cest do USA. Do syta potěšíte také své chuťové pohárky. V rámci večera vás pohostíme několika dobrotami typickými pro tento stát. Na výběr bude ledový čaj, jablečný koláč nebo hamburger ve veganském stylu.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Napříč USA

s typickou kuchyní

20. února 2020

Přednáší Deny & Carol

Přednáška Napříč USA Přednáška Napříč USA

"V srpnu 2019 jsme podnikly cestu do USA – konkrétně do Chicaga, Las Vegas, Los Angeles, San Francisca a na Havajský ostrov Oahu. Během naší cesty jsme procestovaly přírodní parky v Nevadě, zaplavaly jsme si s tuleněm, vyzkoušely jsme adrenalinové atrakce v nejznámějších zábavních parcích světa a vylezly na nejvyšší hory Oahu," uvádí přednášku Deny & Carol.


Přednáška cestovatelky Hany Machalové o cestě do Japonska a na Havaj Japonské čajové zahrady.

Jak se během jednoho roku dostat do exotického Japonska a Havaje, o kterých většina lidí jen sní? Hana Machalová se s námi podělí o všechny veselé historky a ukáže nám dechberoucí rajská místa ostrovů,  tichomořské pláže, jak se prodírala džuglí a projela legendárním Shinkansenem.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Japonsko + Havaj

s degustací japonských čajů

7. února 2020

Přednáší Hana Machalová

V rámci přednášky bude možnost ochutnat čtvřeci delikátních japonských čajů:

Kukicha - čaj stonkový nebo také řapíkatý s obsahem nestejnoměrných lístků. Japonská specialita vytvořená z vytřízených lístků na čaje sencha, gyokuro nebo jako vedlejší produkt při výrobě proslulého práškového čaje matcha. Světlezelený nálev svěží nálev obsahuje méně kofeinu a snoubí se v něm jemně trávová až nasládla chuť a vůně.

Gyokuro Superior - čaj pocházející z čajových plantáží v oblasti Uji v Kyotu, starobylém hlavním městě Japonska, kde se těší velké oblibě i dnes. Pro čaje tohoto typu je typické stínění, které má za výsledek podmanivou vůni a plnou nasládlou chuť, která je nazývána pátou chutí, tzv. umami.

Gyokuro Pinnacle Fugenji Uji - čaj s vynikajícím aroma a jasně zelenou barvu. Vzhledem k této charakteristice získal tento čaj první místo v National Tea Competition Japan. Tento čaj, který je sklízen vždy ručně, se pěstuje v malé oblasti Fugenji v regionu Uji. V meandrech řeky Kizu v jílovité půdě vyrůstá tato specifická odrůda vyzrálé, hluboké, plné, ale přesto jemné chuti.

Sencha Superior - neznámější zástupce japonských čajů. Čajové keře nejsou během svého růstu stíněné a pro čaj je tak vyjma travnatosti typický lehká svíravost. Nálev má díky silným slunečním paprskům jasnou, nažloutle zelenou barvu.


Zveme vás na besedu o Austrálii a akustický koncert Ondřeje Smeykala na australský domorodý nástroj Didgeridoo.

Cena v předprodeji: 170,- (spuštěn začátkem prosince). Cena na místě: 250,-

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Didgeridoo koncert

a beseda o Austrálii

středa 26.2.2020 20:00-22:00

hraje a povídá Ondřej Smeykal

Ondřej Smeykal, hra na didgeridoo Ondřej Smeykal, hra na didgeridoo

Divoké a liduprázdné hory tureckého Kurdistánu. Turecký Kurdistán pohledem Michala Štěpánka.

Přijďte nasát atmosféru Blízkého východu a zaposlouchejte se do vyprávění o zážitcích s lidmi, velehorách, městech, dobrém tureckém čaji a nezapomenutelné atmosféře. Vstupné: 90 Kč (pouze vstupné), 140 Kč (vstupné + čaj rize), 290 Kč (vstupné + čaj rize a vodní dýmka)

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Turecko

Dechberoucím Kurdistánem

Pátek 17.1. od 18 hodin

Přednáší Michal Štěpánek

„Zatímco západ Turecka v čele s Istanbulem praská ve švech, východ země navštíví jen hrstka těch, co mají dobrodružnější povahu. Přesto a možná právě proto je pro mne oblast Tureckého Kurdistánu nefalšovaným klenotem. Divoké a liduprázdné hory zalité po celou dobu sluncem silně kontrastují s bujarým životem ve městech. Široko daleko jsme téměř jedinými Evropany. Tato oblast mě doslova uhranula nejen díky přírodním krásám, ale také výbornému jídlu a především fantastickým lidem,“ uvádí cestovatel Michal Štěpánek.  Více o jeho cestách se dozvíte z webových stránek www.stepynacestach.cz a na facebooku: stepynacestach.


Unikátní čajová událost, kdy se vám Gruzie doslova dostane pod kůži! Jiří Boháč, který je jedním z tvůrců Metelka Tea Spirit, vás provede gruzínským dobrodružstvím. Ochutnáte gruzínský čaj, likér Metelka Tea Spirit, čajovou mixologii a tradiční gruzínské Chačapuri.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Metelka Tea Spirit

Gruzínské dobrodružství

Pátek 29.11. od 18 hodin

Prezentuje Jirka Boháč

Sdílená čajová zahrada v Gruzii. Metelka Tea Spirit.

Telefon Oriental Lounge
Email Oriental Lounge
Otevírací doba Oriental Lounge
Logo Tripadvisor - Oriental Lounge
Logo Facebook - Oriental Lounge
Logo Instagram - Oriental Lounge