Pokud nejste turisty, kteří si jen odškrtávají v diářích, jakou další zemi „udělali“, ale máte duši skutečného cestovatele-objevitele, bude se vám přednáška „Příběhy vietnamské kuchyně“ líbit. 

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Příběhy vietnamské kuchyně

s originálními recepty

čtvrtek 17.9. od 17:30 hodin

Přednáší Jolana Heklová

Život ve Vietnamu Práce na rýžových polích

Projdeme se trhy a tržnicemi, nakoukneme do tradičních domů a kuchyní v horách severního Vietnamu, zastavíme se u rybářů ve středním Vietnamu a dojedeme až na jih do delty Mekongu na plouvoucí trhy. Probereme fenomény rýže, vietnamské kávy „cafe phin“ a lotosového čaje, čerstvého piva „bia hoi“, tradiční výroby jídelních hůlek, rýžového papíru, nudlí, rybí omáčky, stolování v rodinách, street food, „ptačí kavárny“… i pro nás tolik kontroverzní téma konzumace psího masa.

Na závěr je připraven bonus ve formě receptů na originální nesmažené „letní vietnamské závitky“ a osvěžující salát, které vás okouzlí svou autentičností a jednoduchostí a kvůli kterým se k vám vaše návštěvy budou chtít stále vracet.

Počet míst je omezen! Rezervace na www.smsticket.cz/vstupenky/22397-pribehy-vietnamske-kuchyne


Čerstvé čaje z Taiwanu Ali Shan Tie Guan Yin

Přijďte okoštovat, degustovat, popít a užít si šestici letošních taiwanských čajů! Ostrov proslavený především svými oolongy, ze kterých vám připravíme Ali Shan, Dong Ding a Oriental Beauty, vyniká také produkcí černých čajů, které se vyrábí z nového kultivaru TRES #18. Z tohoto kultivaru vám nabídneme také bílý čaj Red Jade White.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Degustace čajů z Taiwanu

6 čerstvých čajů k degustaci

7. července od 16 hodin

Provází Petr a Jonáš

K degustaci vám nabídneme celkem 6 čajů:

1. Super Fancy Oriental Beauty, 2. Ali Shan, 3. Dong Ding, 4. Four Season Oolong, 5. Red Jade Black, 6. Red Jade White.

Rezervaci na degustaci provedete prostřednictvím SMS Ticketu: https://www.smsticket.cz/vstupenky/22520-degustace-cerstvych-caju-z-taiwanu


Další, v pořadí již třetí povídání necestovatele Tomáše - tentokrát o cestě do Barmy. Uslyšíte, co všechno na cestě zažil, uvidíte Barmu a její zajímavá místa a budete mít možnost ochutnat mléčný oolong. Především se dozvíte, jak takovou cestu od A po Z zařídit a jak vše zvládnout sám.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Měsíc v Barmě

zemi s nejvíce pagodami

čtvrtek 25.6. od 17 hodin

Přednáší Tomáš Štukner

Barma - země s nejvíce pagodami Barma - země s nejvíce pagodami

Rezervaci můžete provést telefonicky, e-mailem nebo zakoupením menu. Menu k přednášce si můžete objednat na https://www.smsticket.cz/vstupenky/21755-barma-zeme-s-nejvice-pagodami


Antarktida - sedmý kontinent Přistání na Antarktidě

Na ledový kontinent vstoupilo v celé historii o řád méně lidí, než jich Prahu navštíví každoročně. Navštívíme Antarktidu, Falklandy, Jižní Georgii, Jižní Shetlandy a nádavkem kousek Ohňové země. Uvidíte poutavé "mimozemské" scenérie, velryby, tučňáky a mnohem více.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Poslední opravdová divočina:

Sedmý kontinent

středa 17.6. od 17:30

Přednáší Tomáš Grim

Tomáš Grim procestoval přes 70 zemí všech 7 kontinentů a na cestách strávil téměř 7 let. Má za sebou stovky článků, mediálních vystoupení a veřejných promítání. Je aktivním birderem (ptáčkařem). V tomto koníčku drží český národní rekord – pozoroval přes 4 000 ptačích druhů, a za „propagaci a popularizaci české ornitologie u nás i ve světě“ získal cenu ČSO.

Počet míst je omezen! Místo si rezervujte prostřednictvím SMS Ticketu: www.smsticket.cz/vstupenky/21861-posledni-opravdova-divocina-sedmy-kontinent


Poznejte Island očima Rubena Langa, který tento magický ostrov procestoval všemi směry. Na přednášce nejenže uvidíte na fotografiích míst, ze kterých na vás dýchne divokost islandské přírody, ale zároveň se dozvíte nesčetně  informací, které vám pomohou při plánování cesty na Island.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Křížem krážem Islandem

úterý 9. června

od 18 do 20 hodin

Přednáší Ruben Lang

Island očima cestovatele Rubena Langa Sigöldugljúfur - kaňon, kterému se někdy přezdívá "Údolí slz"

Na začátku vám prostřednictvím fotografií prozradím, jak se na Island nejlépe dostat (letecky, lodí) představím ta největší islandská lákadla a rozhodně nevynechám místa, která sice v průvodcích nenajdete, ale rozhodně byste je neměli minout. Dozvíte se mnoho informací o věcech, na které by vás ani nenapadlo se ptát. Island je totiž stále částečně divoká příroda a to s sebou nese různé zajímavosti. A v neposlední řadě přidám i množství tipů, jak v této velmi drahé zemi ušetřit a o nic se neochudit. 

Počet míst je omezený! Rezervace na https://www.smsticket.cz/vstupenky/21800-krizem-krazem-islandem


Telefon Oriental Lounge
Email Oriental Lounge
Otevírací doba Oriental Lounge
Logo Tripadvisor - Oriental Lounge
Logo Facebook - Oriental Lounge
Logo Instagram - Oriental Lounge