Poznejte Island očima Rubena Langa, který tento magický ostrov procestoval všemi směry. Na přednášce nejenže uvidíte na fotografiích míst, ze kterých na vás dýchne divokost islandské přírody, ale zároveň se dozvíte nesčetně  informací, které vám pomohou při plánování cesty na Island.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Křížem krážem Islandem

úterý 9. června

od 18 do 20 hodin

Přednáší Ruben Lang

Island očima cestovatele Rubena Langa Sigöldugljúfur - kaňon, kterému se někdy přezdívá "Údolí slz"

Na začátku vám prostřednictvím fotografií prozradím, jak se na Island nejlépe dostat (letecky, lodí) představím ta největší islandská lákadla a rozhodně nevynechám místa, která sice v průvodcích nenajdete, ale rozhodně byste je neměli minout. Dozvíte se mnoho informací o věcech, na které by vás ani nenapadlo se ptát. Island je totiž stále částečně divoká příroda a to s sebou nese různé zajímavosti. A v neposlední řadě přidám i množství tipů, jak v této velmi drahé zemi ušetřit a o nic se neochudit. 

Počet míst je omezený! Rezervace na https://www.smsticket.cz/vstupenky/21800-krizem-krazem-islandem


Cesta do Kolumbie - lidé Cesta do Kolumbie - příroda

Procestujte v naší čajovně další část světa a ochutnejte jeho gastronomii! Vyprávění a promítání fotografií nejen o poznávání krás Kolumbie, ale také o cestě do vlastního nitra. Naservírujeme vám k tomu dvě delikatesy – tradiční a populární Aquapanelu a Chocolate con Queso. Vstupné dobrovolné.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Cesta do Kolumbie

s Kolumbijskou kuchyní

středa 11.6.2020 od 17:00

Přednáší Petr Hýl

„Společně se skupinou kamarádu jsme podnikli výpravu, na které nás provázel hlavní šaman kmene Inga, Taita Florentino Jacanamijoy. Popovídáme si o Putamayu a jeho krásách. Nahlédneme na současný život kmene Inga žijícího v horním Putumayu a také na jeho posvátnou medicínu, která léčí tělo, mysl i duši." Také o cestě na Konec světa a začátek amazonské džungle, kde lezou velcí mravenci a létají kolibříci,“ uvádí přednášku Petr Hýl.

Počet míst je omezen! Rezervaci můžete provést telefonicky, e-mailem nebo zakoupením menu. Menu k přednášce si můžete objednat na https://www.smsticket.cz/vstupenky/21143-cesta-do-kolumbie


Dechberoucí pláže, cestování po ostrovech, setkání nejen s rejnoky - pojďte s námi z pohodlí naší čajovny procestovat Miami a Karibské ostrovy a dopřejte si k tomu jeden ze dvou jejich tradičních drinků! Za Miami vám nabídneme drink Diaquiri a za karibské ostrovy drink Antigua Smile.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Z Miami na Karibské ostrovy

s tradičními koktejly

čtvrtek 4.6.2020 od 17:30

Přednáší Deny & Carol

Dechberoucí pláže Miami Národní park Everglades s aligátory

Začátkem roku absolvovaly Deny & Carol cestu na Floridu a Karibské ostrovy (Bahamy, Jamajka, Kajmanské ostrovy, Belize, Roatán, Cozumel). Ne přednášce se dozvíte jak cestovat zdarma po Miami, co nesmíte minout při prohlídce města a rozhodně si musíte přidat na svůj itinerář. Ukážeme si nejkrásnější pláže Miami a národní park Everglades s aligátory. Povíme si, jak se cestuje výletní lodí, na jaké ostrovy se dá z Floridy plout a co na ostrovech vidět, kde si zaplavat s rejnoky a jak je to s bezpečností ve střední Americe. To vše a mnohem více na naší přednášce!

Počet míst je omezen! Rezervace na: https://www.smsticket.cz/vstupenky/21743-z-miami-na-karibske-ostrovy/


Antarktida - sedmý kontinent Přistání na Antarktidě

Na ledový kontinent vstoupilo v celé historii o řád méně lidí, než jich Prahu navštíví každoročně. Navštívíme Antarktidu, Falklandy, Jižní Georgii, Jižní Shetlandy a nádavkem kousek Ohňové země. Uvidíte poutavé "mimozemské" scenérie, velryby, tučňáky a mnohem více.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Poslední opravdová divočina:

Sedmý kontinent

středa 17.6. od 17:30

Přednáší Tomáš Grim

Tomáš Grim procestoval přes 70 zemí všech 7 kontinentů a na cestách strávil téměř 7 let. Má za sebou stovky článků, mediálních vystoupení a veřejných promítání. Je aktivním birderem (ptáčkařem). V tomto koníčku drží český národní rekord – pozoroval přes 4 000 ptačích druhů, a za „propagaci a popularizaci české ornitologie u nás i ve světě“ získal cenu ČSO.

Počet míst je omezen! Místo si rezervujte prostřednictvím SMS Ticketu: www.smsticket.cz/vstupenky/21861-posledni-opravdova-divocina-sedmy-kontinent


Přednáška zakladatele české antarktické stanice, polárníka, cestovatele a spisovatele o přežití v divoké a drsné přírodě, zvládání náročných situací a vlastním překonání se.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Jak přežít v drsné divočině

středa 27.5.2020

od 18 hodin do 20 hodin

Přednáší Jaroslav Pavlíček

Jaroslav Pavlíček - Jak přežít v drsné divočeně Deštný prales

Pavlíček má zásadu používat osvědčenou výbavu, kdy jednoduché považuje za spolehlivější než moderní a složité. Nepoužívá GPS navigaci, ani spojení s civilizací pomocí vysílačky. Vždy je odkázán na sebe a své spolucestovatele s heslem: „Kdo chce jít, jde!“

Počet míst je omezen! Rezervace na www.smsticket.cz/vstupenky/21734-jak-prezit-v-drsne-divocine-polarnik-pavlicek


Telefon Oriental Lounge
Email Oriental Lounge
Otevírací doba Oriental Lounge
Logo Tripadvisor - Oriental Lounge
Logo Facebook - Oriental Lounge
Logo Instagram - Oriental Lounge