Jak vidí bezpečnost v jedné z nejchudších zemí světa studentka fakulty bezpečnostního inženýrství? Nepál je země mnoha kontrastů a směs náboženských a etnických kultur. Má mnoho nedostatků, které by se daly změnit. Ale jak se říká, Nepál nezměníš. Nepál změní Tebe.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Sama v Nepálu

s degustací nepálských čajů

čtvrtek 12.3. od 18 hodin

přednáší Nikol Kotalová

Sama v Nepálu - přednáška čajovna Oriental Lounge Žáci nepálské základní školy.

V Nepálu je až 90 % obyvatel země odkázáno na to, co si sami vypěstují. Lidé stále žijí v příbytcích z hlíny, vaří na ohni a spí na udusané hlíně. Do vesnic nevedou sjízdné cesty, nefunguje elektřina, obchody, ani pořádný záchod. Jí se tu pouze rýže se zeleninou. Cesta do nemocnice nebo školy trvá často dlouhé hodiny. Já jsem se rozhodla vyjet a zpříjemnit jim jejich život.

Během svého pobytu v neziskové organizaci, která poskytuje nejen humanitární pomoc jsem byla v úzkém kontaktu s místními dětmi, pomáhala s přípravou a vydávám jídla, s dlouhodobým plánem chodu dětského domova, a učila v místní škole. Čeho jsem se před odjezdem bála a z čeho jsem měla největší obavy si přijďte poslechnout sami. V rámci přednášky proběhne degustace několika nepálských černých a zelených čajů.


Příroda v Gruzii - Kavkaz Most Míru v Gruzii

Gruzie je země plná kontrastů a překvapení. Mohutné hradby Kavkazu střídají nížiny plné vinné révy, polopoušť pak zase břehy Černého moře. Gruzie má své nezaměnitelné kouzlo. Snad je to právě díky zvláštní atmosféře, která je zde cítit na každém kroku.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Gruzie - tajemné království

ve stínu Kavkazu

pátek 6.3. od 18 hodin

Přednáší Michal Štěpánek

„V Gruzii se může všechno zpočátku zdát evropské, tak podobné tomu co známe z domova. Záhy ale člověk zjistí, že jazyk, písmo, kultura, tradice, kuchyně i nátura zdejších lidí se výrazně liší… Navštívíme spolu horské oblasti Svanetie, Tušetie, Chevsuretie a Kazbegi, projdeme se uličkami hlavního města Tbilisi a ochutnáme nejednu z místních kulinářských specialit,“ říká cestoval Michal Štěpánek. Více o jeho cestách se dozvíte z webových stránek www.stepynacestach.cz a na facebooku: stepynacestach.

Co by to bylo za vyprávění o této nádherné zakavkazské zemi, kdyby na ni chybělo to, co k ní neodmyslitelně patří. A sice jedinečné gruzínské víno a čaj, které. Snad vás tyto speciality v kombinaci s mým výkladem alespoň na chvíli „teleportují“ do této úžasné krajiny. Přednáška se bude konat pouze v případě návštěvnosti 20 a více posluchačů. Případné dotazy prostřednictvím e-mailu či telefonicky přímo u čajovny Oriental Lounge.


Čeká nás večer prodchnutý nejen poutavým vyprávěním o zážitcích z cest do USA. Do syta potěšíte také své chuťové pohárky. V rámci večera vás pohostíme několika dobrotami typickými pro tento stát. Na výběr bude ledový čaj, jablečný koláč nebo hamburger ve veganském stylu.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Napříč USA

s americkou kuchyní

20. února od 18 hodin

Přednáší Deny & Carol

Přednáška Napříč USA Přednáška Napříč USA

"V srpnu 2019 jsme podnikly cestu do USA – konkrétně do Chicaga, Las Vegas, Los Angeles, San Francisca a na Havajský ostrov Oahu. Během naší cesty jsme procestovaly přírodní parky v Nevadě, zaplavaly jsme si s tuleněm, vyzkoušely jsme adrenalinové atrakce v nejznámějších zábavních parcích světa a vylezly na nejvyšší hory Oahu," uvádí přednášku Deny & Carol.


Ondřej Smeykal, hra na didgeridoo Ondřej Smeykal, hra na didgeridoo

Zveme vás na besedu o Austrálii a akustický koncert Ondřeje Smeykala na australský domorodý nástroj Didgeridoo.

Cena v předprodeji: 170,-.

Cena na místě: 250,-

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Didgeridoo koncert

a beseda o Austrálii

středa 26.2.2020 od 20 hodin

hraje a povídá Ondřej Smeykal


Jak se během jednoho roku dostat do exotického Japonska a Havaje, o kterých většina lidí jen sní? Hana Machalová se s námi podělí o všechny veselé historky a ukáže nám dechberoucí rajská místa ostrovů,  tichomořské pláže, jak se prodírala džuglí a projela legendárním Shinkansenem.

Známka č.1 na pohlednici Oriental Lounge

Japonsko + Havaj

s degustací japonských čajů

7. února 2020

Přednáší Hana Machalová

Přednáška cestovatelky Hany Machalové o cestě do Japonska a na Havaj Japonské čajové zahrady.

V rámci přednášky bude možnost ochutnat čtvřeci delikátních japonských čajů:

Kukicha - čaj stonkový nebo také řapíkatý s obsahem nestejnoměrných lístků. Japonská specialita vytvořená z vytřízených lístků na čaje sencha, gyokuro nebo jako vedlejší produkt při výrobě proslulého práškového čaje matcha. Světlezelený nálev svěží nálev obsahuje méně kofeinu a snoubí se v něm jemně trávová až nasládla chuť a vůně.

Gyokuro Superior - čaj pocházející z čajových plantáží v oblasti Uji v Kyotu, starobylém hlavním městě Japonska, kde se těší velké oblibě i dnes. Pro čaje tohoto typu je typické stínění, které má za výsledek podmanivou vůni a plnou nasládlou chuť, která je nazývána pátou chutí, tzv. umami.

Gyokuro Pinnacle Fugenji Uji - čaj s vynikajícím aroma a jasně zelenou barvu. Vzhledem k této charakteristice získal tento čaj první místo v National Tea Competition Japan. Tento čaj, který je sklízen vždy ručně, se pěstuje v malé oblasti Fugenji v regionu Uji. V meandrech řeky Kizu v jílovité půdě vyrůstá tato specifická odrůda vyzrálé, hluboké, plné, ale přesto jemné chuti.

Sencha Superior - neznámější zástupce japonských čajů. Čajové keře nejsou během svého růstu stíněné a pro čaj je tak vyjma travnatosti typický lehká svíravost. Nálev má díky silným slunečním paprskům jasnou, nažloutle zelenou barvu.


Telefon Oriental Lounge
Email Oriental Lounge
Otevírací doba Oriental Lounge
Logo Tripadvisor - Oriental Lounge
Logo Facebook - Oriental Lounge
Logo Instagram - Oriental Lounge